Geoblog.pl    PawelK    Podróże    Pawel K-a podroz ciagle trwa... the journey is still on move ....    On the sillky road. Na jedwabnym szlaku

On the sillky road. Na jedwabnym szlaku

Chiny
Chiny, Kashgar

No to jestem tak wam pisze zebyscie wiedzieli gdzie jestem jak cos wiecej to potem napisze. Pozdrawiam wszystkich ciekawskich.

"Potem "
Do Kashgaru dojezdzam po poludniu, niestety nie mam hosta. Nie jest latwe znalezienie kogos z HC, lub CS bo malo obcokrajowcow, a miejscowi poprostu boja sie policji. Dostalem wiele odpowiedzi, ze nie ma sprawy ale policja i olimpiada sprawiaja ze nie chca miec problemow.
No coz rozbijam sie za miastem, a z rana ide do golibrody z prawdziwego zdarzenia. Takich golarzy nie znajdziesz w calych Chinach. Juz mnie raz ktos golil w Laosie to wygladalem jak zazynane prosie. Obiadam sie tez arbuzem (tabruz).
Ten to fachowiec, bardzo podobnie do tych w Indiach.
W miescie ogladam stare miasto, to co tu rzeczywiscie warto zobaczyc. I oczywiscie bazar. Zerkam tez na resztki starego muru obronnego.
Lecz to po co tu sie przyjezdza to ogolna atmosfera miasta, ludzie uliczki, halas, to skrzyzowanie szlakow: handlowych, migracyjnych, kulturowych i wielki kociol wszystkikego co w centralnej Azji.

Ciekawe dla ludzi z Kashgaru i poludniowych rubiezy Xinjaiang za Karakorum to juz Hindustan, nie wspominaja nic o Tybecie. He he ciekawy poglad na otaczajacy swiat co???

Dalej na Hotan.!!

Michal
Michal - 2008-06-29 15:28
Wchodzisz na Muztag Ate?

PawelK
PawelK - 2008-06-29 17:31
A co ty wchodzisz ze mna?

Sydzka
Sydzka - 2008-06-29 20:07
Spoko, ja mogę :]

Pawełku, z okazji imienin życzę Tobie wielu przygód, zdrowia i siły no i dobrych wiatrów i miłych ludzi na drodze. Uważaj na siebie. Gorące uściski :)

ps. ta mongolia na zdjęciach to mi trochę nasz chrzanów przypomina hahahaha ;]

PawelK
Pawel Kilen