Geoblog.pl    PawelK    Podróże    Pawel K-a podroz ciagle trwa... the journey is still on move ....    Przez gory przy granicy z Myanmarem. Through the mountains next to Myanmar border.

Tajlandia, Mae Sariang

Z ruin Unesco ruszam na polnoc. Stopek sluzy i wieczorem laduje w Kamphaeng Phet. Tam nocuje w swiatyni. (fajny sposob na zwiedzanie tajlandzkich swiatyn nie?). Rano ciekawie bo juz mialem wychodzic gdy na sniadanie zapraszaja. Ale to nie bylo normalne sniadanie. Otoz z rana byla pudza, podczas ktorej miejscowi przynosza jedzenie dla mnichow.(grubaski) Ustawiaja wszystko przed nimi a gdy ci skoncza pudze to palaszuja z przyjemnoscia wszystkie dary. Nastepnie miejscowi co zostalo rowniez zjadaja, I ja razem z nimi. Zasiadlem na podlodze, razem z sedziwymi Paniami i napelnilem jelita.

Nastepnie pelen pozytywnej energii ruszylem stopikiem w kierunku miejscowosci o optymistycznej nazwie "TAK". Pierwszy stop byl tez ciekawy.
Pani sie zatrzymuje i pytam gdzie jedzie.
Ona odpowiada cos w Tajskim.
Ja na to ze do Tak jade, a ona?
"Tak"?.
No ja odpowiadam ze Tak.
I pojechalismy razem do najblizszej stacji benzynowej. he he

Potem gladko jechalo sie przez przygraniczne rejony. Pieknie poprostu pieknie.
Takie mialem mysli jadac na pace pikapa przy granicy z Birma.
Ze dobry podrozniczy fotograf to:
1. Zawsze trzyma aparat pod reka.
2. Jak jest swiezy w tym interesie to ustawia na Auto i strzela gdzie popadnie.
3. Albo bawi sie w ustawianie. Przymierza.... a potem i tak zdjecia zrobic nie zdarzy.
he he
Potem zobaczycie na moich fotach co mialem na mysli.
Jak sobie o tym myslalem to tak sie smialem do rozpuchu ze pewnie ludzie ktorzy mnie wiezli pomysleli ze jestem wariat jakis.
P.S.
Slonia wyploszylismy z Jungli!!!

big ben
big ben - 2008-01-10 02:52
hej goralu po pierwsze dobrego nowego 2008r
po drugie zazdroszcze ci tej Tajlandi
a tak wogule to ja tez planuje ze znajomymi sie tam wybrac na kilka tygodni wiec zobaczymy co z tego wyjdzie oby sie powiodlo
pozd i 3 maj sie tam
ps. tylko zebys sie tam nie zakochal w jakiej Tajce heheh

Kingsajz
Kingsajz - 2008-01-17 10:06