Geoblog.pl    PawelK    Podróże    Pawel K-a podroz ciagle trwa... the journey is still on move ....    You cross the road and you cross the border.

You cross the road and you cross the border.

Malezja
Malezja, George Town

Przechodzisz ulice i przekraczas granice.
Multi kulturalne miasto. Chinczycy, Japonczycy, Indianie, Malayie muzulmanie, i wiele innych. Kupe jedzenia do sprobowania. Co krok inna swiatynia, inna muzyka.
Nie myslalem ze bedzie mi brakowalo Indii, a jednak.
Zatrzymuje sie u jednego Chinczyka z CS, mieszka z Hindusem, dom jest jak sklep z starociami. Opis z ksiazki "Zycie Pi" jest jak najbardziej adekwatny. (ma wszystkie bostwa choc sam 'Life of Pi" nie czytal, a moze to tylko Tamili tacy sa?)
Magia, magia podrozowania znowu daje o sobie znac.
Odwiedzam marine, zawieszam swoje ogloszenie ze szukam jachtu na poludnie. Ku rownikowi.
I obzeram sie, objadam, delektuje i wspominam. Troche inne spojrzenie na "mniejszosci" gdy bylo sie w ich kraju ojczystym. Wiesz czego oczekiwac i co jest dobre. Znasz esencje i nia sie delektujesz.
Kolejny meczet, zagladam nawet butow nie chce mi sie zdejmowac. Mily glos i twarz z broda. Zapraszaja do srodka. No dobra tak prosza to wejde. Oprowadzaja tlumacza, dobry system.
Juz w tak jakby kancelarii mamy calkiem niezly spor teologiczny.(A Budda mowi ze nie ma Boga) Wychodze z tlumaczeniem koranu w reku. no coz Biblia mnie nudzila moze Koran odpowie na pytania a moze poprostu warto ich poznac. W Malezji nie mam przymusu nikt ci nie zetnie glowy ze nie wierzysz w Allaha.
Kraj muzulmanski ale wolnosc religijna.

Magia magia Malezja wita!!! (Autostop dziala...... stoje lapie stopa podchodzi jakis mlody gniewny pyta gdzie chce jechac mowie mu ze tu i tam, on klepie mnie po ramieniu i z usmiechem zyczy powodzenia. Ja mu na to z jeszcze wiekszym smiechem wrecz. Dziek!!!!i i po chwili grzeje 120 po autostradzie z glosnikow Metalika, a koles ma szare oczy.)
Swiat jest piekny.

PawelK