Geoblog.pl    PawelK    Podróże    Pawel K-a podroz ciagle trwa... the journey is still on move ....    Pod granice Birmy/Myanmar, To the border with Myanmar/Birma

Pod granice Birmy/Myanmar, To the border with Myanmar/Birma

Tajlandia, The Three Pagodas Pass

No ruszylem stopikiem pod granice Tajlandii i Birmy. Jedzie sie jedzie troche wolno. Ale generalnie fajnie gory sie zaczynaja i las jakby nie taki wilgotny. Generalnie bananowo i bambusowo. Okolo 14-tej lapie na stopa malzenstwo. Jedziemy sobie oni w szoferce swojej mazdy ja na pace. Zajezdzamy pod jakis zbiornik wodny. Dosc wielki, a tu domy na wodzie!!! Normalnie z banbusow, niezla wypornosc mowie wam. Okazuje sie ze maja tu znajomych i na chwile wstepuja no to ja razem z nimi. Po chwili pytaja czy wisky sie nie napije. No to w to mi graj.
Posiadowa w domku na wodzie. Dostanie sie tam nie bylo takie latwe. he he.
Generalnie nie pilismy za duzo ale jakie zarcie prosze panstwa. Oni caly czas jedza a to rybka, krewetki, smazona skora swini lub reszta miesa, smazona wolowina. I tak caly czas wszystko za jakimis przyprawami ze palce lizac. Rybka no normalnie marzenie, po chwili pokzuja mi taka sama plywajaca "za oknem" tylko troche mniejsza.
he he. Fajni ludzie zaprzyjazniamy sie. Zapraszaja na nocleg, nie moge odmowic. Impreza generalnie trunkowo-spozywcza. Objadam sie jak wieprz. a tego nigdy koniec. co jakis czas podaja nowe danie. he he nie moge.....
Rano sie zwijamy po nocy spedzonej w domku na wodzie.
Okazuje sie ze albo malzenstwo ktore mnie wiozlo zmienilo plany albo do konca nie umielismy sobie tego wyjasnic.
Jedziemy razem do swiatyni z przed..... ..BC i do granicy z Birma czyli przeleczy z trzema pagodami. Generalnie miejsce takie jak kazde inne. Granica sklepy z pamiatkami i tablice infromujace. No i oczywiscie trzy Pagody. Dowiaduje sie ze granica z Mayanmarem zamknieta od 8 miesiecy. Ludzie mowia ze nielubia "nowej Birmy", ja tam sie nie dziwie.
Wracamy tez razem do Kanchanaburi gdzie jest "przeslawny Most". Oni tam mieszkaja i do siebie zapraszaja. No w sumie to plany mialem inne ale co tam z planami...
Jutro rusze dalej.
Reszta dnia tez podobnie caly czas cos jemy ja normalnie nie moge. Pycha, nawet swoja kielbase tu maja nie powiem nie zgorsza.
UWIELBIAM TAJLANDIE, MOWCIE MI PASI-BRZUCH!!!!! Tu wszystko jest ALLOOJE (smaczne) !!

M
M - 2008-01-08 12:50
jak to jest z tym konkursem na bloga roku?gdzie trzeba glosowac? bo ja sie nie moge doczytac?

PawelK - 2008-01-08 13:19
Szczerze to ja tez. Jakis obrazek trzeba w kleic i w tedy bendzie to aktywne. No ale obrazka to ja niestety nie moge wkleic. Wiec mam jakis link do tego samego co obrazek. Doczytaj sie w zasadach konkursu. Glosowanie bendzie dopiero od 1-ego lub pozniej Stycznia.
Pozdrawiam

kiclaw - 2008-01-08 13:40
Cytuje regulamin konkursu:

II etap – głosowanie – kwalifikacja do oceny

Wszystkie zgłoszone blogi przejdą do II etapu Konkursu. Będzie on polegać na głosowaniu SMS. W jego efekcie do kolejnego etapu Konkursu – oceny przez Internautów i Kapitułę konkursu - przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów.

III etap – ocena przez Internautów i Kapitułę Konkursu

Dzięki głosowaniu w poprzednim etapie w każdej z 10 kategorii tematycznych powstanie lista 25 najwyżej ocenionych blogów. Przejdą one do III etapu Konkursu – głosowania – oceny przez Internautów. Podobnie jak w poprzednim etapie Konkursu głosowanie będzie SMS-owe. Właściciele blogów, które otrzymają największa ilość głosów w III etapie Konkursu, otrzymają Nagrody Internautów.

Równolegle z ocena blogów przez Internautów trwać będzie ocena 100 blogów – po 10 najlepszych z każdej kategorii tematycznej – przez Kapitułę Konkursu.

kiclaw - 2008-01-08 13:42
# Etap II - od 15.01.2008 od godz. 12.00 do 29.01.2008 do godz. 12.00
# Etap III - od 29.01.2008 od godz 15.00 do 19.02.2008 do godz 12.00

kiclaw - 2008-01-08 13:46
Czyli generalnie ten link, co Ci podalem (ZAGLOSUJ NA MOJ BLOG) jest troche mylacy, bo glosuje sie SMSem, nie przez klikanie. Nie mam pojecia po co on w ogole jest, w kazdym razie jest wymagany przez regulamin. Mozesz ten tekst zmienic na np. MOJ BLOG BIERZE UDZIAL W KONKURSIE NA BLOG ROKU

PawelK - 2008-01-12 15:25
Masz racje Kclaw. Lecz nie ma sie co przejmowac prawdopodobnie system sms-owy zostanie uruchomiony dopiero po 15 stycznia. Znam juz kod swojego bloga, wiec trzeba czekac. Prawdopodobnie zostanie wszystko uruchomione od 15. Cierpliwosci moi mili.
Pozdrawiam.

Pawel Kilen